آفریقا، بستر آینده دیفای است

مدیر عامل شرکت IOHK که از توسعه‌دهندگان پروژه کاردانو (Cardano) به شمار می‌رود، به پذیرش DeFi در قاره آفریقا امیدوار است.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل شرکت IOHK به عنوان توسعه‌دهنده پروژه بلاکچین کاردانو، در یکی از اعلامیه‌های رسمی خود در یوتیوب، اظهار داشت که تمرکز توسعه این شرکت در بلندمدت، به آفریقا بستگی دارد؛ تا جایی که گفته می‌شود که دومین قاره پر جمعیت جهان، می‌تواند آینده توسعه فایننس غیرمتمرکز (DeFi) را رقم بزند.

چه کسانی از DeFi استفاده خواهند کرد؟ چه کسانی به سیستم‌های هویتی، پرداختی و روش‌های جدید نمایندگی سهام نیاز دارند؟ آیا آینده DeFi به بازارهای تثبیت شده و منظم جهان غربی که تنها بر مبنای ارسال دعوتنامه هستند، بستگی دارد و یا کشورهای چابک و زیرک آفریقایی و آسیای جنوب شرقی که هیچ مسئولیتی در این بازار نداشته و همچنین تمایل چندانی نیز به رقابت ندارند، آینده آن را رقم خواهند زد؟

هاسکینسون اظهار داشت:

«با توجه به اینکه سرمایه انسانی، فیزیکی و اقتصادی همه در مسیر درستی حرکت می‌کنند، به اعتقاد من، آفریقا امیدوارکننده‌ترین محیط اقتصادی در ده سال آینده برای این بازار خواهد بود.»

تنها هاسکینسون نیست که معتقد است، موج بعدی پذیرش DeFi، در آفریقا آغاز خواهد شد. پاتریک راوسون (Patrick Rawson)، بنیان‌گذار پژوهشگاه بلاکچینی Curve Labs، در مصاحبه پیشین خود با کوین‌تلگراف اظهار داشت که به منظور رسیدن به آخرین مقصد، توسعه‌دهندگان DeFi ملزم هستند تا محصولات خود را در دسترس کاربرانی که از سیستم‌های بانکی در نقاط دور استفاده می‌کنند، قرار دهند.

چگونگی رشد کاردانو در دومین قاره پرجمعیت جهان بسیار بحث‌برانگیز بود. هاسکینسون با لحنی طعنه آمیز بیان داشت که کاردانو توانسته است، با موفقیت، شبکه‌ها و روابط خود را در این قاره ایجاد کند که همین امر موجب شده تا این پروژه بلاکچینی به واسطه شرکای استراتژیک و روابط و دسترسی سیاسی خود، در مکان‌های مناسب برای کاربران فراهم شود.

وی همچنین افزود که به اعتقاد او این ارتباطات، منجر به ایجاد معاملات شاخص خواهد شد که به نوبه خود به ایجاد معاملات بسیار بزرگ‌تر کمک خواهد کرد. هاسکینسون خاطرنشان کرد که در حالی که 5.6 تریلیون دلار ثروت در سراسر قاره آفریقا وجود دارد، تنها مقدار کمی از آن، در دسترس بازارهای جهانی است. کاردانو از طریق نقشه راه خود، خواهد توانست مقداری از این ثروت را به بلاکچین خود اختصاص دهد.

این بنیان‌گذار وعده داد که در آینده، قسمتی را در یوتیوب، به بیان استراتژی‌ها و جزئیات برنامه کاردانو در آفریقا اختصاص داده و اطلاعات بیشتر و شفاف‌تری از مشخصات این استراتژی ارائه خواهد داد. وی اذعان داشت:

«همانطور كه شاهد هستیم، 5.6 تریلیون دلار ثروت در این قاره وجود دارد، امیدوارم كه مقداری از این ثروت، وارد بلاکچین کاردانو شود.»

هاسکینسون پیش از این، در یکی از قسمت‌های برنامه AMA (یا Ask Me Anything)، در مورد فشار کاردانو در آفریقا، با جامعه خود به گفت‌وگو پرداخت و جزئیات قراردادهایی را که IOHK تاکنون موفق به کسب آن‌ها شده است را فاش کرد. شرکت IOHK، مقر خود را نیز در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی، مستقر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *