قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به 20 هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین برای اولین بار در یک نقطه عطف تاریخی برای محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در جهان به 20 هزار دلار رسید.

قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار در تاریخ 16 دسامبر به 20 هزار دلار رسیده است. نقطه عطف تاریخی بیش از دو هفته کشمکش پس از شکستن به بالاترین رقم قبلی خود رسید.

در عین حال ، این رالی با چندین دلیل متفاوت است که می تواند به افزایش BTC کمک کند. این موارد شامل تقاضای نهادی رو به رشد ، درک روزافزون سرمایه گذاران مبنی بر اینکه BTC ذخیره ارزش است .

تقاضای سازمانی به رالی بیت کوین دامن می زند

در دسامبر 2017 ، داده ها حاکی از آن بود که سرمایه گذاران خرده فروشی و جریان اصلی در پشت رالی بیت کوین بودند. در آن زمان ، معاملات آتی CME BTC تازه راه اندازی شده بود و کمبود وسایل نقلیه سرمایه گذاری سازمانی وجود داشت.

به همین ترتیب ، این تجمع بیشتر توسط سرمایه گذاران خرده فروشی انجام می شد ، که پس از فروش شدید ناشی از نهنگ ، متوقف شد.

این بار سیستم عامل های نهادی متمرکز بر سرمایه گذاران شاهد افزایش چشمگیر فعالیت تجاری هستند. به عنوان مثال ، بازار معاملات آتی CME BTC اخیراً با سود 1.27 میلیارد دلاری روبرو شد و پس از OKEx به عنوان دومین بازار جهانی بیت کوین قرار گرفت.

سرمایه گذاران سازمانی به احتمال زیاد با استراتژی کوتاه مدت در بیت کوین سرمایه گذاری نمی کنند. بسیاری به طور فزاینده ای آن را به عنوان یک فروشگاه دیجیتالی با ارزش و جایگزینی برای طلا در نظر می گیرند.

همانطور که ارزبین قبلاً گزارش داده بود ، افزایش حق بیمه Grayscale’s Bitcoin Trust نشان می دهد که موسسات به طور فزاینده ای به دنبال قرار گرفتن در معرض BTC و پرداخت بالاتر از قیمت بازار برای این امتیاز هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *